Witamy na stronach 2Learn

data publikacji: 2011-08-03

Internet stale zmienia oblicze edukacji. Tradycyjne podręczniki, zeszyty ćwiczeń czy materiały multimedialne, coraz częściej uzupełniane są przez materiały opublikowane w sieci na łamach wielu tematycznych serwisów. Dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i pomysłowości rzeszy programistów, wykwalifikowanych członków redakcji i pasjonatów danej dziedziny, powstają witryny internetowe podbijające serca milionów. Oni właśnie, którzy przygotowują dla Was codzinne porcje nowinek, ćwiczeń, zadań etc. dbają o to, żeby nauka stała się przyjemnością.

Współczesna edukacja łączy przyjemne z pożytecznym

Chociaż nadal możemy spotkać wielu tradycjonalistów, wiernych tradycyjnym formom i wydawnictwom, nawet oni stopniowo przekonują się do edukacji online, rozumiejąc jej siłę i potencjał. Dzięki nowym technologiom, złagodzeniu barier językowych i zniesieniu granic czasowych, uczeń może korzystać z nieskończonej liczby różnorodnych materiałów dostępnych bezpłatnie i natychmiast.

Kolorowe szaty graficzne, duży wybór i wyniki za wypełnione ćwiczenia "od ręki" są siłą miażdżącą tradycyjny system nauki. Również czas odgrywa istotną rolę - zamiast sprawdzać każde ćwiczenie osobno według klucza zamieszczonego na ostatnich stronach podręcznika, w sieci użytkownik poznaje swoje wyniki natychmiast i w czasie rzeczywistym ocenia swoje mocne i słabe strony.

E-learning ma same dobre strony

Niekwestionowaną zaletą e-learningu jest czas i dostępność - w dobie pośpiechu i multirozrywek, kuszących na każdym kroku - wirtualne lekcje wygrywają tym, że przede wszystkim można odrobić je niemal o każdej porze dnia czy nocy i w dowolnym miejscu (oczywiście pod warunkiem dostępu do sieci) i nie trzeba przy tymtaszczyć ze sobą tuzina podręczników i zeszytów z notatkami. Wszystko znajduje się w dobrze opisanych poleceniach, dodatkowych materiałach i wyjaśnieniach. A najfajniejsze jest to, że zadania można rozwiązywać wspólnie ze znajomymi bez wychodzenia z domu, wystarczy umówić się na godzinę i dzięki komunikatorom każdy z uczetsników rozwiązuje zadania, pozostając w stałym kontakcie z resztą grupy.

Practice makes perfect

Zdobywanie certyfikatów językowych oficjalnie nie jest w naszym kraju obowiązkowe. Jednak, jak wszyscy dobrze wiemy, kluczowe jest jeśli planujesz naukę lub pracę zagranicą czy w kraju. Dla wielu tutejszych pracodawców sam wpis w CV i deklaracja poziomu znajomości języka nie wystarczy, oni chcą potwierdzenia, a do tego idealnie nadają się wspomniane certyfikaty. I wszyscy wiemy, że przygotowywanie do egzaminów Cambridge to dodatkowa, nadprogramowa nauka, na którą trzeba zarezerwować całkiem sporo czasu ze względu na dość obszerny materiał i wielozadaniowość. 

Blog 2learn.pl w swej strukturze składa się z części praktycznej i części teoretycznej. W części teoretycznej znajdziesz informacje oegzaminach. Dowiesz się, jak należy się zarejestrować, czym różni się rejestracja kandydata indywidualnego od rejestracji dla szkół i instytucji. Informujemy ocenach za egzaminy w formie tradycyjnej i komputerowej, podpowiadamy na co należy zwracać uwagę w trakcie nauki i podczas egzaminu. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych i przydatnych informacji, które przybliżą cię do celu.

Z kolei część praktyczna to zestawy ćwiczeń z gramatyki, słownictwa i czytanek, dostosowane formą i poziomem do egzaminów Cambridge takich jak: First Certificate in English (FCE), Certificate in Advanced English (CAE) i Certificate of Proficiency in English (CPE). W pierwszej fazie udostępnimy zestawy ćwiczeń do FCE, natomiast kolejne poziomy będą pojawiać się sukcesywnie.
Blog 2learn.pl w swoim założeniu ma pomóc w utrwaleniu przerabianego materiału, dostarczając, zarówno poradniki o tym na co zwracać uwagę podczas nauki, jak i ćwiczenia uzupełniające poszczególne partie materiału.

Mamy nadzieję, że od teraz powtarzanie struktur gramatycznych czy nauka słówek stanie się przyjemniejsza a dzięki sieci powiązań wewnątrz serwisu, systemu motywacyjnego, motywującego do zaliczania kolejnych zadań i ćwiczeń i niespodziankami dla wytrwałych, które w przyszłości pojawią się w naszym serwisie spowoduje, że czas spędzony z nami nie będzie stracony.

Good luck! :)