Tong twisters - poprzez zabawę do lepszej wymowy

data publikacji: 2012-06-22

Dziś jest piątek. Dzień, który uwielbiamy od zawsze. Dzień, który dla wielu oznacza dwa dni słodkiego lenistwa i dobrej zabawy. Z tej okazji postanowiłam przygotować dla was coś lekkiego i wesołego, idealnego dla każdego bez względu na wiek, czy poziom zaawansowania językowego. Coś, przy czym bardzo fajnie możecie spędzić czas z przyjaciółmi, gwarantuję, że po godzinie zabawy, rozbolą was brzuchy od śmiechu.

Buszując po sieci trafiłam na bardzo fajny i prosty serwis - Learn English Kids - Tong Twisters - którego redakcja skupia się na ćwiczeniach jednej wybranej umiejętności: na ćwiczeniu wymowy. Bazując na popularnych łamaczach języka, czyli Tong Twisters, zapraszają swoich czytelników do zabawy i ćwiczeniu lepszej i poprawnej wymowy. Każdego tygodnia publikują krótkie zdania, ćwiczące inne słówko bądź wyrażenie. Każdy tong twisters jest czytany przez lektora.

Tong twisters - poprzez zabawę do lepszej wymowy

Mój przepis na zabawę?

Przygotujcie zestaw różnych ćwiczeń gramatycznych i językowych na różnych poziomach, zbierzcie grupkę znajomych, usiądźcie na podłodze w kółku a laptopa (najwygodniej), postawcie w środku koła. Zabawa polega na tym, by każdy, kto niepoprawnie wymówi przykładowe zdanie, musiał to "odpracować" rozwiązując jakieś fajne językowe ćwiczenie. Za każde niepoprawnie rozwiązane ćwiczenie dostaje żółtą kartkę. Po uzbieraniu trzech żółtych kartek dostaje czerwoną. Czerwona oznacza ominięcie kolejki. Za każde poprawnie rozwiązane ćwiczenie przyznajecie zieloną kartkę. Trzy zielone kartki oznaczają nietykalność przy następnym Tong Twisters, czyli jeśli wymówi zdanie niepoprawnie, to nie musi rozwiązywać ćwiczenia. Aha, i pamiętajcie uzbroić się w coś słodkiego, najlepiej orzeszki i czekoladę, te produkty, podobno, sprzyjają nauce! :)

A o to mój faworyt:
"I can think of six thin things, but I can think of six thick things too."

Tong twisters - poprzez zabawę do lepszej wymowy

Ciekawa jestem jak najszybciejwymówicie to zdanie? :)