Recenzja: Word Book od Voa Special English

data publikacji: 2015-11-15

VOA Learning English to popularny serwis do nauki języka angielskiego. Trafiłam na niego całkiem przypadkiem, poszukując krótkich webcastów, które urozmaicą mi naukę słownictwa angielskiego ale też dzięki praktyce z żywym mówionym językiem, poprawię swoje umiejętności rozumienia ze słuchu. Materiały w serwisie podzielone są na trzy poziomy: level one - dla osób początkujących, leel two - dla średnio zaawansowanych a level tree dla zaawansowanych. Ponadto, materiały możemy wyszukiwać według kategorii, co bardzo ułatwia i przyspiesza pracę :)

O jakości webcastów musicie przekonać się sami, gorąco polecam: VOA Learning English :) natomiast w dzisiejszym wpisie, króciutko, chciałabym Was zachęcić do porania ze strony serwisu darmowego mmini-podręcznika / e-booka, nie wiem w sumie jak to nazwać :) w każdym razie pliku zatytułowanego Word Book.

http://2learn.pl/doc/121.jpg

Banner umieszczony jest w prawej kolumnie serwisu i jak zdążyłam się zorientować, nie na każdej stronie się wyświetla, jednak ten adres powinien zaprowadzić Was do źródła -> klik <- Po prawej stronie zobaczycie miniaturę okładki, w którą nalezy kliknąć, żeby uruchomić proces pobierania pliku.

Czym jest przywołany do tablicy Word Book? ano plikiem słów, zwrotów i wyrażeń w języku angielskim, które najczęściej pojawiają się i są tematycznie powiązane z radiem, telewizją i internetem.

Plik został opracowany bardzo profesjonalnie, minimum grafiki, dzięki czemu plik bardzo mało waży. Jest czarno biały i bardzo czytelny.

W środku znajdziemy:

Foreword, Parts of speech, Word list & definitions, Special words & information: Common prefixes, common expressions, numbers, days, months, chemical elements, parts of the body, computer terms, business terms, United States branches of Goverment, Map of the United States, Map of the World,  Presidents of the United States.

a wszystko to na poad 130 stronach pliku.

Zobaczcie przykładowy widok strony:

http://2learn.pl/img/123.jpg 

Plik jest w formacie pdf, ale spokojnie możecie go przekonwertować do formatu mobi lub epub i wgrać na swój czytników ebooków, żeby w drodze do pracy / szkoły. na spotkanie z przyjaciółmi umilić sobie czymś interesującym czas :)

Dobrej zabawy!

Jeśli podobało Ci się, polub mnie na Facebooku! :)