Quizlet - fiszki wsparciem nauki języka angielskiego

data publikacji: 2012-07-28

Coraz więcej serwisów internetowych stawia na interakcję. Administratorzy oddają swoim czytelnikom narzędzia do samodzielnej nauki i zabawy, wykorzystując materiał własny, bądź dodany przez innych użytkowników. Najnowszy trend pokazuje jeszcze jedną drogę - wąską specjalizację tych serwisów. Kilka lat temu stawiało się na mydło i powidło - serwis, w ramach tematyki, miał dostarczać każdy rodzaj contentu - artykuły, czytanki, sondy, quizy, platformy dyskusyjne, ćwiczenia, obszerne opisy zagadnień. Wszystko podane czytelnikowi na tacy. Najnowsze trendy pokazują konsekwentne odchodzenie od dotychczasowej polityki, skupianie się na jednym, dwóch wybranych typach kontentu i co ważne - oddawania użytkownikowi jak najwięcej narzędzi do tego, by on sam decydował o tym, czego chce się uczyć i w jaki sposób. 

Quizlet to narzędzie dla każdego, kto lubi łamigłówki a cel w postci nauczenia się wybranej partii materiału jest tylko wisienką na torcie. 

Quizlet serwis idealny do nauki języka obcego bądź materiału, który opiera się na definicjach. Ponieważ serwis jest przygotowany na podstawie modułu quizowego, po drobnych modyfikacjach, użytkownik tworzy grupę tematyczną fiszek. A więc dla słownictwa bądź nauczenia się krótkich definicji zagadnień - rozwiązanie idealne.

Dodatkowe punkty uznania przyznałam za wielofunkcyjność i dostosowanie serwisu do potrzeb rynku - korzystając z aplikacji mamy możliwość grupowej nauki oraz nauki poprez aplikacje mobilne. Dzięki temu mamy dostęp do naszych materiałów (i innych użytkowników) w każdym miejscu z dostępem do internetu.
Korzystając z narzędzia quizlet otrzymujecie możliwość:
- tworzymy zestawy fiszek
- system ma wbudowane narzędzie do odczytywania wpisanych wyrazów, co oznacza, że w przypadku nauki języka obcego masz możliwość odsłuchania wprowadzonego słówka i osłuchania się z nim,
- moduł do śledzenia postępów nauki,
- testy z różnymi typami ćwiczeń,
- gra edukacyjna polegająca na łączeniu wyrazów przed czasem ukazania się pełnej definicji,
- zdobywanie punktów za wpisywanie słów zanim ich definicje znikną z ekranu

Przyznaję, mi większą frajdę sprawia wprowadzanie własnych słówek, tworzenie testów i bawienie się quizami, niż później nauka właściwa, ale i na naukę przyjdzie poraz. W tej chwili jestem pod ogromnym wrażeniem prostoty serwisu i bardzo podoba mi się jego interaktywność. A kto wie, może kiedyś dzięki niemu wrócę do nauki hiszpańskiego?  :)

Strona główna: www.quizlet.com

quizlet

Widok fiszek

quizlet
Lista słówek, z których zbudowano fiszki
quizlet

Learn - nauka słówek zaprezentowanych wcześniej na liście

quizlet
Widok poprawnie zaliczonej odpowiedzi

quizlet
Widok niepoprawnej odpowiedzi
quizlet
Lista osób, które uzyskały najlepsze wyniki w poszczególnych typach aktywności w tej grupie fiszek

quizlet

Szczegóły zestawu fiszek

quizlet

Moduł do dyskusji tylko dla zalogowanych użytkowników

quizlet

Test. Test wykorzystuje słówka / definicje zawarte w grupie. Do wyboru są różne typy ćwiczeń: jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru, wpisywanie odpowiedzi z palca.

quizlet


Sądzę, że nauka w tym serwisie powinna być przyjemna i bardzo pożyteczna dla wszystkich użytkowników. Głównie w związku z prostotą i intuicyjnością narzędzia oraz micro społecznością. Niezaprzeczalną zaletą jest grupowa nauka w czasie rzeczywistym. Polecamy :)