Quick and dirty tips praktyczna strona języka angielskiego

data publikacji: 2013-01-11

Quick and Dirty Tips to serwis z porcją praktycznych porad uatwiających codzienne życie. Znajdziecie w nim teksty z różnych dziedzin, np. edukację, zarządzanie domowym budżetem, kategorię dla mam czy miłośników zwierząt. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ w zasadzie Internet roi się od serwisów tego typu. Ale. Ale nie każdy serwis nastawiony jest, przy okazji, na wspieranie nauki języka obcego.

Wybrałam dla Was ten serwis dlatego, że korzystając z niego, połączycie przyjemne z pożytecznym. O to, dlaczego:

Na stronie głównej dostajecie propozycję najciekawszych i ostatnio opublikowanych porad.

quickanddidrtytips

Dzięki temu prostemu zabiegowi docieracie do najciekawszych tekstów bez konieczności przeszukiwania poszczególnych kategorii.

Moim zdaniem największą wartością, oprócz ciekawych tekstów, jest ich użyteczność. Bo co nastręcza najwięcej trudności osobie uczącej się jęzka obcego? Ograniczona multimedialność tekstu, a najczęściej jej brak. Mam tutaj na myśli to, że wielu redaktorów ogranicza się do opublikowania tekstu, czasem uzupełninych o słowniczek. I to wszystko. Ale jak wiemy, nauka języka obcego to ćwiczenie różnych umiejętności równolegle, a więc wzbogacanie słownictwa, rozumienie tekstu pisanego, rozumieie ze słuchu a Quick and Dirty Tips właśnie nam to daje.

Spójrzcie na tekst z kategorii Grammar Girl, którą bardzo lubię. Tekst pod tytułem: Affect versus Effect   by Mignon Fogarty. Krótki i rzeczowy tekst wyjaśniający różnice w zastosowaniu często mylonych przez obcokrajowców słów affect i effect. I na tym nie koniec. Dzięki przygotowanym multimediom, czytelnik może przeczytać tekst a następnie odłuchać go.

http://2learn.pl/img/4.jpg

Co więcej, po odsłuchaniu i przeczytaniu, możemy pobrać tekst na dysk naszego komputera oraz ściągnąc plik w formacie mp3 i wrócić do niego później.

http://2learn.pl/img/5.jpg

Tak przygotowany materiał posłuży Wam do samodzielnej nauki gdziekolwiek będziecie. Po pobraniu plików na dysk komputera, możecie przygotowac na ich podstawie ćwiczenie typu Open Gap, o którym pisaliśmy w kategorii Tips and Trick: Trening słownictwa na bazie tekstów open gap domowej roboty. Gwarantuję dobrą zabawę i efekty :)

Warto również śledzić blog Quick and Dirty Tips , czasem redaktorzy wrzucają tam niezłe perełki.

Czekamy na Wasze opinie oraz propozycje innych serwisów, które warto Waszym zdaniem zrecenzować na łamach 2learn, przysyłając do nas maile. Najciekawsze nagrodzimy zrecenzowanymi przez nas książkami do nauki języka angielskiego.