Premier Skills Polish - aplikacja do doskonalenia słownictwa futbolowego

data publikacji: 2012-06-18

British Council szturmuje wirtualny świat branży edukacyjnej czym udowadnia to, jak bardzo jest na czasie i bezbłędnie rozumie konieczność inwestowania w nowe technologie. Na pewno nie zasypia gruszek w popiele. Aktywnie bierze udział w różnych edukacyjnych projektach, konsekwentnie promując naukę języka angielskiego w Polsce i na świecie. Ich działania mają również dodatkowy charakter - nie skupiają się wyłącznie na nauce angielskiego, ale aktywnie szerzą wiedzę o kulturze Wielkiej Brytanii.

Ponieważ jesteśmy w samym środku cyklonu pod tytułem Euro 2012, udało mi się wybrać dla Was bardzo fajną rzecz, przygotowaną przez British Council właśnie z okazji Euro. 10 czerwca br. w popularnym appstore pojawiła się aplikacja o tajemniczej nazwie: "Premier Skills Polish". Dlaczego tajemniczej? Moim zdaniem tylko zagorzali fani futbolu po nazwie domyślą się czego dotyczy aplikacja. Osoby zaangażowane w kibicowanie, ale niekoniecznie dobrze zorientowane w słownictwie tematycznie związanym ze sportem i futbolem, mogą mieć problemy. Bo co nam mówi słowo 'premier' - czy kojarzy się z futbolem?

Ok, dajmy szansę aplikacji i nie skreślajmy jej na starcie.

Z czym to się je? :)

Z opisu dostarczonego przez British Council wynika, że jest to aplikacja przygotowana po to, by ułatwić wszystkim kibicom i osobom pracującym przy organizacji wydarzeń liczne zagorzałe dyskusje z piłką w tle. Oprócz doskonalenia słownictwa futbolowego, aplikacja umożliwia dodawanie własnego słownictwa, rozbudowując w ten sposób słownik kibica. Na fiszkach można znaleźć najważniejsze angielskie słówka związane z piłka nożną. Każda fiszka zawiera obrazek, plik dźwiękowy, przykładowe zdanie, tłumaczenie i notatki, ułatwiające zapamiętanie słówka.

Pracując z tą aplikacją dostajcie możliwość tworzenia własnych fiszek, dodawania tłumaczenia i definicji, oznaczania części mowy, dodawania zdjęć, plików dźwiękowych i tematów, przeszukiwania po kategoriach lub od A do Z, dodawania notatek i własnych plików, ułatwiających zapamiętywanie, edytowania fiszek
i tagowania ich, powtarzania poprzez grę, wyboru słówek do powtarzania z całej listy lub wg. kategorii lub tylko tych wybranych przez użytkownika. Ponadto, w aplikacji znajdziecie słownik najczęściej używanych słówek angielskich oraz porady dotyczące nauki słownictwa.

Niezależnie od wydarzeń, przy okazji których British Council przy współpracy z Premier League przygotowało dla nas tę aplikację, uważam, że warto ją przetestować, by przekonać się na własnej skórze o jakości aplikacji, ale także o tym, czy nauka w całkowicie elektronicznej postaci nam odpowiada. Osobiście od zawsze jestem zwolenniczką podręczników, płyt CD, podcastów, słowników etc. tematycznych i mocno wyspecjalizowanych, bo każda z tych pozycji zapełnia lukę podręczników ogólnych, w których autorzy muszą przedstawić nam tylko zalążek każdego z tematów. 

Aplikacja dostępna jest w itunes store: Premier Skills Polish  na iPhone'a 

I jak wrażenia?