Polecamy: nauka słówek na obrazkach

data publikacji: 2013-11-20

Stronę, którą dzisiaj Wam polecę, znalazłam na blogu Język angielski dla każdego. Autorka bloga jest wyjątkowo aktywną osóbką i w zasadzie prawie codziennie dzieli się ze swoimi czytelnikami zagadnieniami językowymi na różnych poziomach zaawansowania. Ten blog jest prowadzony już dość długo i regularnie, dzięki czemu każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

A ja tymczasem zapraszam Was na wycieczkę po stronie angielskojęzycznej do nauki słówek na obrazkach! English Vovabulary in Pictures.

vocabinpictures

Sposobów na naukę języka angielskiego jest wiele, ale nie ma złotego środka i każdy z uczących się musi ten sposób znaleźć jak najlepszy dla siebie. Jedni uczą się na pamięć prosto z książek, innym wystarczy kilka razy przeczytać tekst i już pamiętają, jeszcze inni zapamiętują słuchając ale też są tacy, tzw. wzrokowcy, którzy uczą się poprzez zapamiętywanie obrazków i powiązywanie ich z konkretnymi słówkami.

Ta strona, chociaż na pierwszy rzut oka, wydawałoby się jest przeznaczona głównie dla wzrokowców, zaspokoi potrzeby każdego po trochu ku uciesze wszystkich :) Moim zdaniem ;)

Jeśli macie naturę "szperacza" to zachęcam do zapoznania się z listem od autorów strony: about us. A potem z menu pionowego po lewej stronie ukaże się Wam zestaw języków, których słownictwa możecie się uczyć. I patrzcie! miłe zaskoczenie, naprawdę można tam również uczyć się języka polskiego! :) Korzystając z tej strony nauczymy się słówek w języku angielskim, słówek w języku polskim i słówek w języku hiszpańskim. A podobno nowe języki w przygotowaniu.

menu pionowe vocab in pictures 

Ale wróćmy do głównej zakładki. Czas zabrać się do pracy. Z ponad dwustu tematów wybrałam na start słówka dotyczące ulicy a dokładniej przejścia dla pieszych on the crosswalk

vocab in pictures_crosswalk

Po kliknięciu w lupę ukazało się tematyczne zdjęcie i lista słówek

vocab in pictures_list of words 

Teraz tylko wybieram słówko z listy, które automatycznie ukaże się na planszy

vocab in pictures_a word

Widzicie te punkciki na obrazku? To dodatkowa, interaktywna nawigacja, dzięki której wcale nie musicie wybierać słowek za każdym razem z listy. Wystarczy najechać kursorem na znacznik, żeby zobaczyć podświetlenie. A podświetlenie wybranego słowka zawiera dwie funkcjonalności, pierwsza to podświetlone na czerwone słowo. Jeśli w nie klikniecie to usłyszycie lektora wymawiającego poprawnie wskazane słowo. Druga opcja to przykładowe zdanie z użyciem wybranego słowa. I w nim również należy najechać na podświetlone na czerwono słowo, żeby lektor przeczytał to zdanie na głos. Poniżej jest jeszcze taka maleńka ikona, kliknijcie w nią a zostaniecie przeniesieni do google translatora po to by poznać tłumaczenie całego zdania.

Bardzo fajna i interaktywna strona.

Ale.

Brakuje mi podstawowej rzeczy - brakuje tworzenia listy słówek, które zdąrzyliśmy już poznać. Na przykład. No i mam wrażenie, że tej stronie bliżej do słownika obrazkowego niż serwisu uczącego słówek, ale mimo to, zabwa jest bardzo przyjemna. Po przejrzeniu wszystkich tematów z języka angielskiego mam wrażenie, że są dość proste i odpowiednie dla osób na niższych poziomach zaawansowania języka angielskiego. Ci bardziej zaawansowani będą się nudzić.