Podcasts in english for users at any level

data publikacji: 2011-12-14

Feeling hungry? Great! There are two podcasts about the food :) Lets' bakefor users at level 2 andMine's a Mars bar for users at level 1... Tak zachęcały niedawnosłowa pewnego newslettera, którego otrzmałam całkiem przypadkiem na swoją skrzynkę mailową. Jako, że newslettery, powszechnie uznawane za mnie za formę spamu, muszą kilka dni przeleżeć w skrzynce, zanim zapadnie decyzja o ich dalszej przyszłości. Tym razem, powrót do tej reklamy okazał się zaskakująco miły - uświadomiłam sobie, jak można całkiem pochopnie błędnie ocenić zawartość otrzymywanych przez nas treści. Postanowiłam to naprawić i cały wczorajszy wieczór spędziłam w serwisie na przeglądaniu jego zawartości. I oto, co znalazłam...

Serwis podcastsinenglish.com ma szatę nieco archaiczną, ale dla wprawionych w bojach internautów to nie będzie zaskoczeniem. Zdecydowana większość serwisów internetowych, działąjących w sieci dobrych kilka lat, rzadko kiedy inwestuje w nowy look. Dlaczego? Nie wiem, nie mniej jednak, wychodzę z założenia, że ponieważ nie ocenia się książki po okładce, trzeba uczciwie zapoznać się z zawartością merytoryczną, by wydać swoją ocenę. Która, w tym przypadku jest bardzo pozytywna.

Jak wiadomo, nie ma chyba osoby, która nie miałaby trudności z kontaktem z językiem w oryginale. Rozumienie ze słuchu jest tym bardziej utrudnione, ponieważ dostępne mamy zazwyczaj albo dialogi na dołączonych do podręczników płytach, albo radio czy programy telewizyjne. Te z kolei to wyższa szkoła jazdy i odpowiednie dla zaawansowanych uczniów. W radio, czy w telewizji, speakerzy mówią zaawansowanym językiem, wplatając często słownictwo potoczne, trudne do zrozumienia przez mniej zaawansowanych uczniów. Mówi się, że wszystko to kwestia wprawy. I owszem, ale wprawy powinno się nabierać, odsłuchując dialogi lub opowiadania odpowiednie dla indywidualnego zaawansowania językowego, inaczej nic z tego nie wyjdzie. Sama doskonale pamiętam, jak moje wielokrotne próby słuchania radia BBC, kończyły się fiaskiem już po minucie, traciłam wątek, nie rozumiałam tego potoku słów, nudziło mnie to, w rezultacie wracałam do słuchania muzyki.

Podcastsinenglish.com jest serwisem tworzonym w języku angielskim, ale bardzo prostym i nieskomplikowanym, tak by wszyscy, bez względu na stopień zaawansowania, bez trudnu odnaleźli się w tej ich wirtualnej rzeczywistości i znaleźli coś dla siebie.Jak sama nazwa wskazuje, serwis skupia się na udostępnianiu swoim czytelnikom kilkuminutowych podcastów, od podstawowego poziomu, do zaawansowanego. Stopień zaawansowania podzielono na trzy podstawowe poziomy: level 1, level 2 i level 3, które odpowiadają kolejno poziomom: begginer, internediate i advanced. Dostęp do podcastów jest bezpłatny, można je zapisywaćna dysku komputera.Po zapisnaiu się na newsletter,użytkownicy otrzymują cotygodniową porcję nowości wprost na swoją skrzynkę. Ale na tym koniec prezentów. W myśl zasady, że aby przetrwać, trzeba zarabiać, właściciele serwisu przygotowali konta premium. Konto premium jest dobrowolne i po zarejestrowaniu się, użytkownik uzyskuje dostęp do materiałów dodatkowych, takich jak transkrypcja podcastu, ćwiczenia z odpowiedziami, słówka wykorzystane w dialogu. Konto premium kosztuje 18 euro raz na kwartał, czyli 6 euro miesięcznie. Czy to duży wydatek, czy nie, i czy warto, musicie ocenić sami!

Cieszę się, że podcasty można pobierać na dysk komputera bezpłatnie, to duży plus. Dzięki tej usłudze, osoby, które nie mogą pozwolić sobie na wykupienie konta premium, nie tracą dostępu do materiałów i mogą z nich korzystać czy w domu, czy w podróży, odsłuchując na swoich mp3. Jestem pewna, że z czasem, przywiązanie do serwisu i dobrej jakości materiałów sprawi, że takie osoby zdecydują się na wykupienie płatnych treści, przy najbliższej możliwej okazji.

A tymczasem,nadobry początek proponuję odsłuchaćserię filmikóww dziale- Christmas!


Podcasts in english for users at any level
www.podcastsinenglish.com