Ogólne informacje o egzaminach Cambridge

W tym dziale znajdziecie znajdziecie odpowiedzi na pytania związane z kwestiami organizacyjnymi takimi jak: jak zarejestrować się na egzamin Cambridge? ile kosztuje FCE? Czy na egzaminach stosowane są szczególne udogodnienia dla dyslektyków? Gdzie odbywają się egzaminy? Znajdziecie tutaj odpowiedzi na wiele pytań.

Centra egzaminacyjne

Egzaminy Cambridge z języka angielskiego są przeprowadzane w certyfikowanych centrach egzaminacyjnych na terenie całego kraju, przede wszystkim w większych miastach Polski. Znajdziesz tutaj bazę adresową, numery telefonów i adresy email do poszczególnych miejsc.
Więcej

Centra partnerskie British Council

Adresy bibliotek i centrów informacyjnych współracujących z British Council w Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu. 

Więcej

Ceny egzaminów Cambridge w 2011r.

Zastanawiasz się ile kosztuje egzamin FCE? albo jaka jest cena egzaminu Certificate In Advanced English? Zapoznaj się z aktualnymi cenami egzaminów Cambridge z języka angielskiego w roku 2011.
Więcej

Daty egzaminów CAE 2013

Daty egzaminów Certificate in Advanced English (CAE)w sesji zimowej 2012/2013 i sesji letniej 2013 dla kandydatów indywidualnych w ośrodkach egzaminacyjnych w całej Polsce. Więcej

Daty egzaminów CAE w sesji zimowej 2011

Jeśli rozważasz przystąpienie do egzaminu Certificate in Advanced English jeszcze w tym roku, spiesz się, sesja zimowa niebawem się rozpocznie. Poniżej przedstawiamy terminy zakończenia rejestracji oraz daty poszczególnych części egzaminu.
Więcej

Daty egzaminów CPE w sesji zimowej 2011

Jeśli rozważasz przystąpienie do egzaminu Certificate of Proficiency in English jeszcze w tym roku, spiesz się, sesja zimowa niebawem się rozpocznie. Poniżej przedstawiamy terminy zakończenia rejestracji oraz daty poszczególnych części egzaminu.

Więcej

Daty egzaminów FCE w sesji zimowej 2011

Jeśli rozważasz wzięcie udziału w egzaminie First Certificate in English, sprawdź do kiedy można jeszcze w tym roku zarejestrować się na egzamin a także to, kiedy wypadają poszczególne części egzaminu.
Więcej

Daty egzaminów FCE, CAE i CPE 2016

Jest już połowa listopada i najwyższy czas zaplanować działania związane z egzaminami Cambridge. Jeśli poważnie zastanawiasz się nad podejściem do egzaminu, sprawdź w jakie dni wypadają w 2016 roku, by jak najefektywniej zaplanować naukę.

Więcej

Daty egzaminu CPE 2013

Daty egzaminu Certificate of Proficiency in English (CPE) w sesji zimowej 2012/2013 oraz sesji letniej 2013 w ośrodkach egzaminacyjnych w Polsce dla kandydatów indywidualnych. Więcej

Dlaczego warto potwierdzić znajomość języka angielskiego certyfikatem Cambridge FCE, CAE lub CPE?

Dlaczego język angielski jest nam tak bardzo potrzebny? Jeśli planujemy wyjechać za granicę do pracy lub na uczelnię to wtedy bardzo przydatny okazuje się certyfikat poświadczający znajomość języka angielskiego, wydawany przez British Council. Bez względu na poziom, są to certyfikaty uznawane przez większość pracodawców a czasem nawet wymagane przez niektóre zagraniczne uczelnie do tego, by móc wstąpić w szeregi tamtejszej uczelnianej społeczności. A jest w czym wybierać! Przeczytaj o tym, dlaczego warto poswiadczyć znajomość języka angielskiego certyfikatem FCE, CAE lub CPE.

Więcej

Egzaminy Cambridge w formie komputerowej

Stosunkowo niedawno British Council, wychodząc na przeciw potrzebom swoich Kandydatów, ale też idąc z duchem czasu, zainwestowało w nowe technologie, które są już w różnym stopniu częścią naszego życia. Aby poprawić komfort Kandydatów, usprawnić przebieg egzaminu, skrócić czas oczekiwania, BC za niższą nieco opłatę egzaminacyjną proponuje przystąpienie do komputerowej części egzaminu Cambridge.
 
Więcej

Lektury proponowane przez University of Cambridge w roku 2011

Jak co roku University of Cambridge przedstawia zestaw lektur nieobowiązkowych w ramach przygotowania do części Writing egzaminów: FCE, CAE, CPE.

Więcej

Poziomy znajomości języka angielskiego

Jeśli zastanawiasz się nad tym co oznacza twój poziom znajomości języka angielskiego i chcesz dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych oznaczeń, w tym tekście znajdziesz garść przydatnych informacji.
Więcej

Rejestracja na egzamin Cambridge

Sprawdź, co trzeba zrobić, żeby zarejestrować się na wybrany egzamin Cambridge z języka angielskiego w wybranej sesji egzaminacyjnej.

Więcej

Results Service dla kandydatów na egzaminy Cambridge

Kilka dni temu świat obiegła bardzo dobra wiadomość dla kandydatów egzaminów Cambridge. Organizacja uruchomiła internetowy serwis, w którym po zalogowaniu, można sprawdzić wyniki swojego egzaminu. Dzięki temu rozwiązaniu nie musicie czekać 3 miesięcy na list z wynikami, dostarczany tradycyjną pocztą. Werdykt znacie znacznie wcześniej, a odebranie listu pozostaje już tylko pro-formą.

Więcej

Sesja egzaminacyjna języka angielskiego centrum British Council

Uwagi i wskazówki dotyczące sprawnej organizacji sesji egzaminacyjnej.
Więcej

Szczególne udogodnienia dla Kandydatów na egzaminy Cambridge

Bristish Council dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim kandydatom równe szanse podczas egzaminów. Dlatego jeśli jesteś osobą niepełnosprawną, albo z orzeczeniem o dysleksji to informacje zawarte w niniejszym tekście są właśnie dla ciebie.

Więcej

Wyniki egzaminów Cambridge

Nie ma co ukrywać, ale najprzyjemniejszą chwilą w całym tym stresie egzaminacyjnym, jest ogłoszenie wyników. Niestety, czas ma to do siebie, że uwielbia się dłużyć, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ od zakończenia ostatniego w sesji egzaminu do ogłoszenia wyników minie co najmniej kilka tygodni...
Więcej

Zwroty opłat egzaminacyjnych

Sprawdź, czy należy ci się zwrot opłat rejestracyjnych i w jakiej wysokości.
Więcej