Nauka języka obcego nie musi być droga - odcinek 1

data publikacji: 2011-11-23

W ramach nowego cuklu o tym, że nauka języka obcego nie musi być droga przedstawimy Wam różne serwisy internetowe, na których znajdziecie materiały do nauki wybranego języka, ale nie tylko. Spróbujemy dotrzeć do księgarni czy innych instytucji wspierających popularyzację dostępu do materiałów naukowych. Ponieważ zasługa British Council w kwestii szerzenia wiedzy o kulturze brytyjskiej jest nieoceniona, postanowiliśmy poświęcić pierwszy odcinek cyklu właśnie tej instytucji. Zgodzicie się z nami, że zanim w Polsce uzyskaliśmy powszechny dostęp do Internetu, bibilioteka British Council otworzyła swe podwoje dla wszystkich żądnych wiedzy i nauki języka angielskiego. To właśnie tam wiele osób miało okazję po raz pierwszy wypożyczyć film w oryginale czy inne materiały multimedialne - kasety, płyty CD, kursy. To właśnie w Bibliotece British Council wiele osób pierwszy raz wypożyczyło za darmo literaturę angielską, by w domowym zaciszu szlifować język. Dlatego w tym odcinku przedstawimy serwisy internetowe, uruchomione przez British Council.

W raz z rozwojem Internetu i upowszechniającym się dostępem do niego, British Council nie zasypiało gruszek w popiele tylko przyjęło bardzo rozsądną politykę - mianowicie, inwestując własne środki i zasoby, uruchomiło dla swoich czytelników (nie tylko z Polski) grupę serwisów, mających za zadanie wspieranie uczniów w nauce języka angielskiego, w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki tym serwisom uczniowie mają dostęp do źródeł online, na forach mogą konsultować problematyczne zagadnienia i konsultować swoje prace z nauczycielami.

Learn English Central


Learn English Centraljest ogólnodostępnym, darmowym serwisem do nauki języka angielskiego dla dorosłych. Materiały publikowane w oryginale dostarczają takich treści jak codzienna porcja kilkuminutowych filmików tematycznych, najczęściej scenki lub episody, wprowadzające czytelnika w nowe zagadnienie. Pracując na materiałachudostępnionych w serwisieużytkownicy mogą szkolićzdolności rozumienia języka angielskiegoze słuchu, mogą ćwiczyć gramatykę i poszerzać słownictwo. Serwis dostarcza również materiały do nauki poprzez zabawę.Jednym z działów serwisu jest język specjalistyczny business english.Aby uzyskać dostęp do materiałów, wystarczy się zalogować i zaopatrzyć w duużą ilość czasu - tyle znajdziecie w nim ciekawych rzeczy.

Learn English Podcasts

W czasie nauki języka obcego zmorą wielu osób są ograniczone możliwości ćwiczenia rozumienia ze słuchu. Aby pomóc swoim uczniom rozwijać te ważne zdolności, British Council wystartowało zdedykowaną sekcją zawierającą podcasty tematyczne. Podcasty zostały tak udostępnione, aby umożliwić użytkownikom dostęp do nich z poziomu serwisu, mają oni również możliwość zgrania oglądanych podcastów na dysk komputera w formacie mp3. W tej sekcji znajdziecie materiały odpowiednie dla różnych grup wiekowych, od małych do dużych. Użytkownicy, którzy zapiszą się na newsletter, otrzymają comiesięczne podsumowanie wprost na swoją skrzynkę mailową.

Learn English Kids

Nauka języka angielskiego poprzez zabawę i rozrywkę!.W tym serwisie znajdziecie gry, piosenki, opowiadania, konkursy i różne fajne aktywności, zamieniające naukę języka angielskiego w fajną zabwę. Strona jest prowadzona w języku angielskim i prezentuje się bardzo przyjaźnie, w pięknych pomarańczowych barwach. Szczególnie polecamy sondy! No i warto wspomnieć, że twórcy serwisu pomyśleli również o najmłodszych, w specjalnej sekcji znajdziecie wskazówki dotyczące tego, jak pomóc młodszemu rodzeństwu zmierzyć się z nauką języka angielskiego.

Learn English Parents

Ponieważ rodzice często jako pierwsi niosą pomoc pociechom odrabiającym lekcje domowe, British Council uruchomiło specjalną sekcję dla rodziców. Znajdą tam mnóstwo materiałów i wskazówek do wykorzystania razem z dziećmi. Serwis nazywa się Learn English Parents i znajdziecie go tutaj.

Learn English Professionals

Learn English Professionals to serwis skierowany dla osób ze specjalnie wyselekcjonowanymi tematami. Studenci oraz osoby pracujące zawodowo znajdą w tym serwisie wiele ciekawych i przydatnych materiałów ze specjalnie wyselekcjonowanymi tematami biznesowymi i szkolnymi. Specjaliści opublikowali różne przydatne wskazówki o charakterze poradnikowym.

Przeczytaj także:

Uczymy się słówek - skutecznie i kreatywnie
Nauka języka angielskiego nie musi być droga - odcinek 2