Nauka języka angielskiego nie musi być droga - odcinek 2

data publikacji: 2011-12-13

Drugi odcinek cyklu poświęcony jest sklepowi internetowemu, oferującemu literaturę w oryginale. Uważam, że jest niedoceniany i trochę zapomniany, może przez małą promocję w sieci czy branżowych materiałach, nie mniej jednak osobiście polecam ten sklep wszystkim moim znajomym, którzy aktualnie poszukują dobrego źródła książek obcojęzycznych po niewygórowanych cenach. Jeśli jesteście zainteresowani taką usługą, polecam ten tekst, warto :) A opowiem Wam o internetowym antykwariacie językowym.

Angielski antywkariat EnglishBooks.pl,znajdziecie również pod adresem angielskiantykwariat.pl, działa w sieci już od kilku lat. Pomimo nieco archaicznej szaty graficznej, jest funkcjonalnym i sprawnie działającym sklepem internetowym.Nigdzie indziej nie znajdziecie angielskiej i amerykańskiej literatury w tak dobrych cenach, no, opróczserwisów aukcyjnych.
Książki wystawiane w antywkariacie zazwyczaj sąw pojedynczychilościach, rzadko trafia siępartia tego samego tytułu, w związku z czym nie ma co się dziwić, że wielepozycji znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Twórcy sklepustworzyli cztery wiodące kategorie jako kryteria wyszkiwania:
1.tradycyjna wyszukiwarka,poprzez którą można szybko odnaleźć poszukiwanego autora lub tytuł publikacji,
2. najpopularniejsi autorzy - tam kryje się listai po nazwisku można odnaleźć publikacje danego autora, jakie znajdują się aktualnie w asortymencie,
3. kategorie tematyczne
4. lista wszystkich autorów, bez względu na aktualną dostępność pozycji.

Zapominalskim sklepproponujeczłonkowstwo w Klubie Książki Angielskiej -system powiadamia każdą zapisaną osobę o nowościach w sklepie, a co tydzień wśród uczestników rozlosowywane są nagrody w postaci książki gratis. Mi osobiście jeszcze nigdy nie udało się "zostać wylosowaną", ale wiadomo, albo ma się szczęście w miłości, albo w grach :)

Aby dokonać zakupu wybranej pozycji należy się zarejestrować. Zarówno logowanie, jak i rejestracja nowego użytkownika odbywa się tutaj:logowanieŻeby nie przedłużać samej rejestracji, wystarczy podać podstawowe dane takie jak adres email i hasło do konta, natomiast dane do wysyłki podawane są w momencie dokonywania pierwszych zakupów.Sklep, idąc z duchem czasu, wdrożył różnorodne systemy płatności, od zwyłych przelewówbankowych pomikropłatności, czy dotpay.

Niestety, ten antykwariat specjalizuje się głównie w literaturze dlaczytelnika zaawansowanego językowo, a książki dla niższych poziomów zdarzają się niezmiernie rzadko.Ale nic straconego! Przecież każdy z Was w końcudotrze na sam szczyt i w stopniu advanced lub proficiency, będzie pochłaniał literaturę garściami :)

A na dobry początek, znalazłam dla Was fajną perełkę:How to pass any exam by Brian Duncaf

Stan książki dobry, z drobnymi plamkami, okładka miękka a cena? 15,60 gr.
I tylko 1 sztuka!


Nauka języka angielskiego nie musi być droga - odcinek 2Miłego buszowania między wirtualnymi pułkami!

Przeczytaj także:

Uczymy się słówek - kreatywnie i skutecznie
Nauka języka obcego nie musi być droga - odcinek 1