Misja i cel

data publikacji: 2011-08-03

Znajomość języków obcych we współczesnym świecie to jeden z czynników mających wpływ na nasze życie. Globalizacja, różne możliwości międzynarodowych kontaktów, podróżowanie do innego kraju w celach zarobkowych, przyczniły się do zbliżenia tak bardzo różniących się od siebie narodowości. Dzięki nowym technologiom nie trzeba lecieć na drugi koniec świata, żeby spotkać się i porozmawiać z partnerami biznesowymi, rodziną czy znajomymi, wystarczy dostęp do internetu i komputer a nawet tablet. Jedyną barierą uniemożliwiąjącą nam zbliżenie się są możliwości między ludzkie w zakresie komunikacji werbalnej. Nawet najinteligentniejsze technologie nie zastąpią nam zwykłego kontaktu z drugą osobą. Dlatego śmiem twierdzić, że znajomość języka obcego, choćby jednego i choćby w stopniu średniozaawansowanym, otwiera wiele drzwi, zarówno na płaszczyźnie towarzyskiej, jak i biznesowej.

Od kilku lat zauważamy rosnące zainteresowanie egzaminami Cambridge, potwierdzającymi znajomość języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. Specjalnie przygotowane przez wykwalifikowanych metodyków z Cambridge i dostosowane do grup wiekowych, dają możliwość dzieciom, młodzieży i dorosłym zdobycia certyfikatów jako swoistą nagrodę za ich ciężką pracę i zaangażowanie. Dodatkowym atutem zdobywania kolejnych poziomów może być fakt, iż wiele międzynarodowych instytucji honoruje dyplomy Cambridge. Podobnie szkoły i uczelnie zwalniają swoich uczniów z egzaminów bądź innych sprawdzianów, na podstawie przedłożonego przez Kandydata certyfikatu.

Korzyści z nauki, nie tylko języków obcych, jest wiele. My śmiemy twierdzić, że są tylko korzyści, w dłuższej perspektywie zapomina się o trudach egzaminacyjnych czy wielkim materiale do opanowania przy stale kurczącym się czasie, jaki można poświęcić na naukę.

Ponadto dostępność różnego typu materiałów, zarówno tych tradycyjnych w postaci niezliczonych publikacji papierowych, testów, ćwiczeń i repetytoriów, po materiały multimedialne, takie jak kursy w postaci programów do zainstalowania na dysku komputera. Ostatnimi czasy również w sieci zaroiło się wiele serwisów specjalistycznych, dostarczających przydatne treści jako jeszcze jedna pomoc w nauce.

Dla kogo powstaliśmy?

Blog 2learn jest skierowany do wszystkich osób, bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód, przygotowujących się do egzaminów Cambridge. Ponieważ formułą bloga są wyłącznie ćwiczenia poświęcone różnym partiom egzaminu, nie zastąpimy nikomu wykwalifikowanych podręczników, plików audio czy spotkań z lektorem, pragniemy tylko być uzupełnieniem tej skomplikowanej procedury. Korzystając z naszych ćwiczeń utrwalicie sobie różne zagadnienia gramatyczne, czy słownictwo wymagane na trzech poziomach: FCECAE oraz CPE.

Nasze ćwiczenia oraz porady o tym, jak skutecznie uczyć się języka obcego oraz liczne zabawy, zwiększające skuteczność nauki przydadzą się również osobom, które nie planują uzyskać certyfikatu potwierdzającego ich znajomość języka angielskiego, ale chcą urozmaicić naukę, zdobywając kolejne szczyty ku wyższym poziomom zaawansowania.

Practice makes perfect

Postanowiliśmy udostępnić Wam blog, którego głównym zadaniem będzie umożliwienie Wam przećwiczenia materiału. Wszyscy z doświadczenia wiemy, że pamięciowe objęcie materiału to tylko połowa sukcesu, drugą połową stanowi praktyka, wypełniona niezliczonymi godzinami rozwiązywania ćwiczeń i wypełniania testów. Pragniemy oddać Wam blog, który w pełni zadowoli każdego ucznia, przygotowującego się do egzaminów Cambridge.

Ponieważ dopiero startujemy, chcielibyśmy zapytać Was o to jaki powinien być idealny blog z ćwiczeniami, jakie powinien mieć funkcje, dodatkowe aplikacje, aby odpowiadał Waszym potrzebom. Podzielcie sie z nami swoimi przemyśleniami, przysyłając wiadomości poprzez formatkę z zakładki kontakt.

Good luck!