Link-up - 5 linków listopada

data publikacji: 2015-11-09

Minął pierwszy tydzień listopada i sądzę, że to świetny moment do tego, by podzielić się z Wami linkami do stron, które moim zdaniem są must-watch ;) w tym miesiącu. Podrzucam je Wam na początku miesiąca, żebyście mogli spokojnie zaplanować sobie wybrany dzień i z kubkiem ulubionej kawy czy herbaty, a może soku? ;) okryć się ciepłym kocem i obejrzeć w ciszy. Pamiętajcie, kartka i ołówek obowiązkowe! ponieważ strony, do których Was odsyłam, dostarczą Wam solidną porcję językowego szaleństwa :) No to zaczynamy!

1. How to learn any language in six months | Chris Lonsdale | TEDxLingnanUniversity - być może nie dowiecie się z tego wystąpienia niczego innowacyjnego, wiadomo, jak ze wszystkich porad typu "How to learn english in ..." ale gorąco Was zachęcam do wytrwania do końca. Ja, mimo wszystko, wyniosłam z tej lekcji jedną ważną rzecz - It's all about expanding our limits :) Jeśli odszukacie to wystąpienie bezpośrednio na stronie Tedx, tam do filmu będzie dołączona stranskrypcja, która pomoże Wam w śledzeniu i zrozumieniu wystąpienia.

2. Do you need a mentor? - Blog prowadzony przez kobietę przedsiębiorcę Annie Lawless, która porzuciła szkołę prawniczą i stworzyła biznes swoich marzeń. Chociaż ten tekst jest o korzyściach z posiadania mentora i networkingu, w wielu miejscach Annie dzieli się z nami bardzo wartościowymi wskazówkami. Rób to co kochasz i nie bój się próbować. Moim zdaniem swobodnie można ten tekst odnieść co wszystkich naszych codziennych zajęć i sytuacji, niekoniecznie związanych z biznesem.

3. How to Start a Blog in 20 Minutes – Step-by-Step Guide for Beginners - jeśli jeszcze nie prowadzisz bloga, to jest duże prawdopodobieństwo, że niedługo zaczniesz. Albo przynajmniej spróbujesz :) dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Ćwicz reading skills czytając o startowaniu z blogiem po angielsku. To bułka z masłem, uwierz mi ;) w sensie tekst, nie blogowanie :)

4. The first 20 hours -- how to learn anything | Josh Kaufman | TEDxCSU - mój ulubieniec i trochę z przekory podrzucam link do jego wystąpienia jako przedostatni ;) Jeśli dotarłeś aż tutaj to znaczy, że lubisz to! ;) Fantastyczne, pełne humoru wystąpienie. To dobrze spędzonych kilkanaście minut.

5. Breaking the language barrier | Tim Doner | TEDxTeen 2014 - a to już prawdziwa perełka - chcesz pozbyć się bariery w mówieniu w obcym języku? Musisz to obejrzeć!

Większość linków kieruje do wystąpień na Tedx, ponieważ moim zdaniem to ostatnio własnie tutaj można znaleźć najwięcej fajnych i bardzo ciekawych materiałów, które można wykorzystać w nauce języka angielskiego. Każdy obejrzany filmik to coraz niższa poprzeczka w rozumieniu ze słuchu. A więc warto, prawda? Do tego osłuchujemy się z różnymi akcentami i wymową. Jeśli na co dzień nie mamy styczności z osobami mówiącymi po angielsku, to właśnie takie naturalne, niewyreżyserowane wystąpienia są dla nas nieocenioną pomocą w nauce.   

Mam nadzieję, że znajdziesz w moich linkach na listopad z językiem coś interesującego dla siebie. Jeśli tak, to najlepszą nagrodą dla mnie będzie, jeśli podzielisz się tym wpisem ze znajomymi :)