Learning english speaking live

data publikacji: 2013-02-21

Dlatego gorąco popieram takie inicjatywy jak nietypowo brzmiącej grupy Tandem Evening.

Grupa powstała w 2007 roku i jej słusznym celem było zgromadzenie osób pasjonujących się językiem angielskim, kulturą Wielkiej Brytanii, po to, by podczas tych społecznych spotkań można było szlifować mówienie po angielsku, zdobywając płynność mówienia, ucząc się i wymieniając doświadczenia z innymi członkami grupy. A warto dodać, że wielu ma o czym opowiadać! Wielu miało wcześniej okazje wyjeżdżać za granicę i dla nich pobyt w UK czy USA był sprawdzianem swoich umiejętności a także zderzeniem z brutalną rzeczywistością, która niejednokrotnie obnażyła nasz system kształcenia. Bo co innego wykute na blache słówka oraz znajomość języka książkowego, formalnego, ale rzeczywistość jest zgoła inna. Każdy, kto pierwszy raz wyjeżdża za granicę przeżywa szok związany z niezrozumieniem potocznego, codziennego języka. Musi minąć kilka dni, czasem tygodni, w zależności od poziomu znajomości języka, by osłuchać się z nim, oswoić i swobodnie używać.

Obecnie grupa Tandem Evening liczy już ponad 300 członków, nie tylko z Polski! i nie tylko mówiących po angielsku. Najbliższe spotkanie zaplanowane jest na 25 lutego br. o godzinie 19.00 w Herba Tea. Wstęp wolny.

Zapraszam na stronę grupy: Coffe, Tea and English Conversation Club, myślę, że to kwestia czasu zanim wsiąkniecie na dobre :) Kto wie, może właśnie tak wkrótce się spotkamy?