Język angielski - ćwiczenia i testy gramatyczno-leksykalne

data publikacji: 2011-09-22


Książka "Język angielski - ćwiczenia i testy gramatyczno-leksykalne",jest podręcznikiem dla osób na poziomie średniozaawansowanym. Zebrany w niej materiał w stopniu trudności oscyluje pomiędzy stopniem średniozaawansowanym a zaawansowanym. Przemyślana struktura podręcznika nie ogranicza swoich odbiorców wyłącznie do osób przygotowujących się do egzaminu FCE, ma zdecydowanie szersze zastosowanie, dlatego niezależnie od celu obranego przez czytelnika, będzie dobrym wyborem zarówno dla maturzystów, czy osób chcących odświerzyć swoją znajomość języka na poziomie B2.

"Język angielski- ćwiczenia i testy gramatyczno- leksykalne" - autor MaciejMatasek, wydawnictwo: HandyBooks.

Książka składa się z ośmiu rozdziałów, a każdy z nich zawiera jeden określony typ zadania:
- czasy i formy czasownikowe,
- gramatyka,
- parafraza,
- test luk,
- tłumaczenie zdań na język angielski,
- słowotwórstwo,
- słownictwo (wisielec),
- kolokacje.

Na uwagę zasługuje fakt, iż takiukład książki daje możliwość wykorzystania jej na szereg różnych sposobów. W zależności od potrzeb, czytelnikma możliwość pracy z jednym tylko typem ćwiczeń, koncentrując się na wybranymmateriale. Możliwe jest także wybiórcze wykorzystanie zagadnień tylko gramatycznych lub tylko leksykalnych.Ale jeśli powtórka ma mieć charakter gruntowny, to idealny podręcznik do powtórzenia materiału - przerobienie wszystkich rozdziałów, z których każdy zawiera średnio 300 przykładów - stwarza podstawę do solidnego opanowania zagadnień gramatyczno-leksykalnych. Tym bardziej, dlatego że materiał zebrany w postaci ćwiczeń,został skonstruowany tak, aby maksymalnie wykorzystać wiedzę przewidzianą dla poziomu średniozaawansowanego.

Ponieważ książkazawieraklucz z odpowiedziami do ćwiczeń, świetnie nadale się do samodzielnej nauki.

Przykładowe strony podręcznika można pobrać ze strony wydawnictwa: Język angielski - ćwiczenia i testy gramatyczno-leksykalne

Dlaczego warto rozważyć ten podręcznik?
Przede wszystkim dlatego, że dzięki otwartej strukturze, czytelnik może przerobić dowolny rozdział lub zagadnienie, czyli nie trzeba rozwiązywać wcześniejszych rozdziałów ćwiczenie po ćwiczeniu, rozdział po rozdziale, by dojść do tego, na którym czytelnikowi zależy najbardziej.

Ponadto, osoby uczące się do różnych egzaminów, powinny stale pamiętać, że na egzaminie nie tylko liczy się technika, a przede wszystkim znajomość przedmiotu. Zdecydowanie, dobre rozpoznanie technik rozwiązywania poszczególnych ćwiczeń i to, za co przyznawane są na egzaminie punkty, jest niezmiernie ważna, nie mniej jednak, jeśli zabraknie wiedzy w danym temacie to nic nam nie pomoże. Dlatego dla zachowania równowani warto mieć w swojej biblioteczce podręczniki inne niż te standardowo przygotowywane pod konkretny egzamin.

Przeczytaj także:
"English Advanced Vocabulary and Structure Practice", autor: Maciej Matasek, wydawnictwo HandyBooks.