Infografiki - następca fiszek?

data publikacji: 2012-01-29

O fiszkach pisaliśmy w kontekście aktywnej nauki słówek. Te małe karteczki, wielkości wizytówki firmowej czy karty bankomatowej, przydają się zawsze tam, gdzie trudno jest skorzystać z notatek lub podręczników. Idealnie sprawdzają się w środkach lokomocji, także jako system powtórkowy przed lekcją. Ich ogromną zaletą jest prostota wykonania, wystarczy pomysł, kartka i kolorowe cienkopisy, by urozmaicić sobie naukę przedmiotu. Ale to też może się kiedyś znudzić, a jak wiadomo, nasze umysły potrzebują nieustannych bodźców, pobudzających do myślenia. I tutaj z pomocą nadchodzą infografiki!

Infografika - początkowo grafika przedstawiająca pewne dane, np. statystyki. Z czasem ewoluowała i dzisiaj, dzięki własnej kreatywności można przedstawić każdy temat w postaci infografiki. Oraz wykorzystać ją w nauce. Trzeba tylko pamiętać, by nie przesadzić z informacjami, inaczej przesłanie stanie się niezrozumiałe dla czytelnika. Najlepiej przygotować kilka czytelnych infografik, niż jedną kompletnie niezrozumiałą.

Przykład:
Adjectives: degrees of comparison

infografiki - następca fiszek?

infografiki - następca fiszek?

infografiki - następca fiszek?
infografiki - następca fiszek?

infografiki - następca fiszek?

More great Grammar.net Infographics here.

Jak zrobić własną infografikę?

Infografiki mogą przedstawiać zarówno zagadnienia gramatyczne, jak i nowe słownictwo. Aby przygotować własną - tradycyjną infografikę - należy uzbroić się w kartkę papieru (najlepiej formatu A4), długopisy, kolorowe flamastry lub pisaki, i pomysł.