Friday FreeStyle

Katalog Friday FreeStyle powstał w ramach międzyblogowej współpracy. Będziemy tutaj publikować ćwiczenia z języka angielskiego specjalistycznego z takich obszarów jak angielski biznesowy, marketing po angielsku, finanse po angielsku, administracja po angielsku oraz IT po angielsku. Ćwiczenia językowe pojawią się również w cyklu Piątkowy Freestyle na blogu Jak zmienić zawód?

Dla kogo jest ten cykl? Przede wszystkim dla osób chcących poprawić swoją znajomość języka angielskiego w biznesie. Nie będziemy skupiać się na formułkach gramatycznych tylko na konsekwentnym poszerzaniu zasobu słów z obszaru biznesu, finansów, prawa, marketingu, administracji i IT. Cykl startuje od języka angielskiego, z czasem dołączymy kolejne języki obce w ramach międzyblogowej współpracy autorów blogów językowych.

Piątkowy FreeStyle na blogu Jak zmienić zawód? ma wesprzeć nas w zdobywaniu kwalifikacji językowych, gdy planujemy zmienić pracę, zawód albo rozpocząć własną działalność gospodarczą. Jedno słowo po angielsku tygodniowo to co najmniej kilkanaście w roku, przy bardzo niskim nakładzie pracy, więc warto. Może nawet dzięki temu zapiszecie się na specjalistyczne kursy albo bardziej otoczycie się na co dzień słownictwem biznesowym po angielsku. Mam nadzieję, że z czasem ten cykl rozwinie się o takie języki jak niemiecki, hiszpański, rosyjski i francuski. Dzięki takiem zróżnicowaniu językowemu będziecie mogli wybrać język najbardziej odpowiedni dla Waszej ścieżki kariery.

Trzymam kciuki!

Good luck!

 

 

 

Friday FreeStyle - Accountant - Financial English

Exercise on Financial English - Accountant - noun.
An accountant - księgowa, księgowy.
Definition: - someone whose job is to prepare financial records for a company or a person.
Example sentence: An accountant in our company is responsible for not only booking invoices and other financial documents but also for preparation financial reports in the end of the month. 

In this exercise you have to fill in the gaps with the correct word. Don't forget to press the green check-button under the exercise to check your answers.

Good luck! :)

Więcej

Friday FreeStyle - Administration - Business English

An exercise on Business English - Administration - noun.
administration - administracja, administrowanie
Description: the activities involved in managing a business, organisation or institution.
Example sentence: Joanna, our secretary, takes care of all the administration for the company.

In this exercise you have to fill in the gaps with the correct word. Remember to press the green buton to check your answers.

Więcej