Ćwicz się z Vocabulary Trainer

data publikacji: 2012-07-28

Wydawnictwo Cambridge specjalizuje się w podręcznikach i materiałach multimedialnych przygotowujące do egzaminów z języka angielskiego na różnych poziomach. Od wielu lat wydają podręczniki Objective, np. Objective First Certificate. Kilka lat temu miałam przyjemność uczyć się z tego podręcznika i była to nauka przyjemna merytorycznie i owocna - cel (objective) został spełniony a ja otrzymałam zgodę na zdawanie języka angielskiego na maturze pisemnej.

Niedawno, poszukując informacji o najnowszym wydaniu tej serii, trafiłam przypadkiem na serwis - Cambridge Vocabulary Trainer Objective First Certificate.
Prosta szata graficzna w kolorystyce serii, flashowe animacje i wesołe dźwięki towarzyszące akcjom wykonywanym w serwisie bardzo zachęca do rozpoczęcia i kontynuowania nauki, przynajmniej mnie. Zanim się zorientowałam, przeszłam wszystkie rozdziały. Niekoniecznie z satysfakcjonującym wynikiem :)

Cambridge Vocabulary Training Objective FCE to bardzo prosty serwis e-learninowy, przed którym postawiono dwa główne cele (goals):
po pierwsze, serwis ma być uzupełnieniem nauki z podręcznikiem. Unity odzwierciedlają słownictwo pojawiające się w kolejnych rozdziałach podręcznika. Po drugie, serwis może być niezłym narzędziem do przypomnienia sobie słówek nauczonych się podczas kursu. Jeśli jednak jesteś osobą silnie zmotywowaną, specjalna konstrukcja sprawi, że serwis może posłużyć po prostu do nauki. Wystarczy w zakładce Presentation wybrać numer rozdziału i uważnie przeczytać tłumaczenia słówek.

Strona główna.

ćwicz się z vocabulary trainer 

Kursorem należy wybrać rozdział, który chcemy przećwiczyć.
ćwicz się z vocabulary trainer

Zostaniemy przeniesieni do zakładaki z listą słów, z którymi zmierzymy się w wybranym rozdziale. Klikając na słówko, na ekranie z prawej strony zobaczymy wyjaśnienie.

ćwicz się z vocabulary trainer

ćwicz się z vocabulary trainer

Następnie z menu górnego wybieramy Exercise. Ćwiczenie rozłożone jest na cztery zakładki.

ćwicz się z vocabulary trainer

Aby wstawić słowo w puste pole należy najechać kursorem myszki na słówko, znajdujące się w prawej kolumnie i przeciągnąć je na wybrane pole.

ćwicz się z vocabulary trainer

Po wykorzystaniu wszystkich słówek z prawej kolummny, sprawdź odpowiedzi klikając na "ptaszek" poniżej kolumny. Poprawne odpowiedzi zaznaczone będą na zielono, błędne na czerwono.

ćwicz się z vocabulary trainer
Oprócz ćwiczenia autorzy przygotowali 3 gry, aby umilić nam naukę.

ćwicz się z vocabulary trainer

Jednak, jeśli pojawią się problemy, albo korzystanie z serwisu będzie niezrozumiałe, warto kliknąć w 'help' w prawym górnym rogu, tam kryją się podpowiedzi.

ćwicz się z vocabulary trainer

Pomysł na taką platformę bardzo fajny, nie mniej jednak uważam, że wydawnictwo mogło postarać się bardziej i przygotować dużo więcej ćwiczeń. To jedno jedyne pozostawia duży niedosyt.